Patarimai » Kaip pasirinkti kiemo vartus ?


Kiemo vartai, vienas svarbesnių kiekvienos teritorijos elementų, į juos krypsta pirmas žvilgsnis grįžus į savo valdas, juos paskutinius matome išvažiuodami. Kiemo vartai turėtų būti ne tik vizualiai patrauklūs, bet ir patikimi, funkcionalūs.


Stumdomi kiemo vartai


Stumdomi vartai turbūt patogiausia ir pastaruoju metu plačiausiai naudojama vartų rūšis. Jiems atsidaryti nereikia tiek vietos kiek atveriamiems vartams, tačiau tam kad vartai paslinktų į šoną, reikia apie 40 % daugiau vietos nei įvažiavimo plotis. Stumdomi vartai dažniausiai būna vienos dalies, tačiau pramoniniuose objektuose naudojami ir dviejų dalių. Tokie vartai padeda užtverti didesnius įvažiavimus, taip pat tai geriausias sprendimas kai įsukti į namo kiemą reikia aštriu kampu ar iš siauros gatvelės. Stumdomų vartų pamatas yra svarbiausias dalykas, todėl turi būti įrengtas atsakingai, atsižvelgiant į vartų plotį bei numatomą jų svorį.


Atveriami kiemo vartai


Atveriami vartai gali būti vienos, tačiau dažniausiai naudojami dviejų dalių, atsiveriantys arba į kiemo vidų arba į išorę.. Pasirenkant šiuos vartus, reikėtų nepamiršti, kad atveriamų vartų pagrindinis elementas- stulpai ant kurių bus kabinami vartai. Stulpų pasirinkimas priklauso nuo to, kokio pločio bus Jūsų kiemo vartai ir koks jų svoris. Galimi metaliniai arba mūriai stulpai, atsižvelgiant į tai, jų įbetonavimo gylis gali skirtis. Mūriniams stulpams butina įdėti metalines detales vartų lankstams ir būsimai automatikai tvirtinti.


Saugumas


Visada svarbu įsitikinti, kad kiemo vartai bus pakankamai saugūs. Visuomet yra tikimasi, kad pavyks apsaugoti namų turtą, ir saugumą gali garantuoti ne tik tinkamos lauko durys, bet taip pat ir tinkamai pasirinkti vartai. Pasirūpinkite, kad vartų užraktas bus tikrai saugus, ir čia jums visada galės pagelbėti specialistai, kurie pasiūlys įvairius sprendimus.


Patvarumas


Tai dar vienas svarbus kriterijus, todėl renkantis  kiemo vartus didelį dėmesį reikėtų skirti tinkamų medžiagų paieškai. Bene dažniausiai nusprendžiama pasirinkti metalinius vartus, nes jie visada pasižymi aukšta kokybe ir patvarumu, ir taip pat svarbu tai, kad tokie vartai nereikalaus ypatingos priežiūros.


Kaina


Tam tikrais atvejais vartams galim paskirti gana ribotą pinigų sumą, todėl vertinama ir tai, kokia yra vartų kaina.  Kadangi įvairių įmonių, siūlančių kiemo vartus, yra gana nemažai,  visuomet galima palyginti, kokie pardavėjai siūlo vartus geriausiomis kainomis.


Estetinė funkcija


Kiemo vartai atlieka ne vien tik apsauginę, bet ir estetinę funkciją: visada norima, kad namų aplinka atrodytų estetiškai ir tvarkingai, todėl galima rinktis tokius vartus, kurie geriausiai atitiktų jūsų poreikius. Siūlomų vartų asortimentas yra tikrai gausus, tad kiekvienas galės atrasti tinkamiausius pasiūlymus.


Individualūs poreikiai


Rinkdamiesi tinkamiausius vartus pagalvokite apie tai, ar jie bus pakankamai praktiški: įsitikinkite, kad jų varstymas bus pakankamai patogus, ir įvairių sprendimų  bus galima rasti tikrai nemažai.
Kiekvieno poreikiai yra labai individualūs, todėl galite pasikonsultuoti paskambinę mums. Kartu visada galima dar paprasčiau atrasti geriausius sprendimus, ir tuomet galėsite užsisakyti tinkamiausius.